Top

Jamie Oliver ismini duyunca aklıma hep Mc Donalds gelmesi normal mi sizce de ? 😂 Biliyorsunuz değil mi Mc Donalds’ a karşı açtığı davayı haklı olarak kazanmış olan bilir kişi kendisi. Düşünebiliyor musunuz koskoca Mc Donalds’ ın eti et değilmiş. E ne yiyorduk biz bugüne kadar Mc Donals’ tan derseniz, hayvanın kesiminden sonra geriye kalan et, tendon, yağ ve bağ doku karışımından oluşan macun kıvamındaki hamur ile amonyak karışımını yedik, evet yedik vallahi!

Gecmiş olsun hepimize..

Jamie Oliver Jumeirah Lake Towers

Gelelim asıl mevzumuza.. Brunch ve Türk kahvaltısı dışında Dubai’ de nerde ne yiyebiliriz ? Aslında pizza için güzel bir alternatif olduğunu düşündüğüm JLT ‘deki Jamie Oliver ‘a gittik. Kahvaltı da pizza mı yenir diye sormayın oluyor bazen öyle şeyler 🙂 Ancak menüye bakınca yeni şeyler eklendiğini gördüm. Egg benedict, pankek, omlet secenekleri bunlardan birkaçı.

Jamie Oliver Dubai

Son zamanlarda gittiğimiz birçok yerde vejeteryan seceneklerinin artmış olması yüzümü güldürüyor çünkü iki senedir yanımda et, balık tüketmemeye ant içmiş biri var👀 Arada bende ona uyuyorum. Bu da öyle anlardan biriydi ve mantarlı ıspanaklı egg benedict sipariş ettik 🙈 Açıkcası porsiyon çok büyük geldiği için bir tanesi bile bizi doyurmaya yetti. Üzerine bir de pankek söylemişiz çok açız ya hani. Yoo abartmayı hiç sevmeyiz halbuki 🙂 Elbette ihop kadar güzel değil, orası kesin! Ama zaten bu yazının amacı Dubai’ de alternatif kahvaltı yapabileceğiniz yerleri keşfetmeniz için 🤞 Jlt’ de oturuyorsanız size çok yakın olan Jamie Oliver alternatifini de değerlendirebilirsiniz.

“Earl Grey Tea”

“Pancake”

Koca porsiyonlu kahvaltımızın sonunda toplam odediğimiz tutar ise 157.00 AED oldu iki kişi için. Eger yolunuz Jamie Oliver’ a düşerse ya da sipariş vereceksiniz aşağıda görmüş olduğunuz enfes sarımsaklı ekmekten denemenizi tavsiye ediyorum. Şimdiden afiyet olsun 😋

garlic bread jamie oliver

post a comment